لباس ورزشی برای دویدن اولین قدم برای یک ورزشکار حرفه و یا آماتور می باشد.

لباس ورزشی مناسب دویدن (مادر ورزش ها)

اگر شما هم تصمیم گرفته‌اید که دویدن را در روتین زندگی خود قرار دهید، در همین ابتدا باید بدانید که یکی از جذابیت‌های این ورزش در این است که شما اصلا نیاز به تجهیزات و لباس ورزشی پیچیده‌ای برای انجام آن ندارید. در واقع این مقاله از مومنتوم برای این است تا به شما آموزش دهیم که در هنگام دویدن چگونه می‌توانید احساس راحتی خود را افزایش دهید. از همین روی موارد مختصری را برای شما شرح خواهیم داد که رعایت آن‌ها موجب ایجاد حال روحی بهتر در حین انجام این ورزش کاربردی و جذاب خواهد شد. از همین ابتدا مشخص می‌کنیم، وسایلی که انتخاب می‌کنید، از کفش و لباس گرفته تا دیگر اکسسوری‌ها باید به نحوی تهیه شوند تا تمام حواس شما تنها معطوف به دویدنتان باشد. برای برخورداری از نکات بیشتر، حتما ما را همراهی کنید.

لباس مناسب برای دویدن کدام است؟

در ادامه لیستی را خدمت شما ارائه داده و بررسی خواهیم کرد. در نظر داشته باشید که برای خرید موارد نام برده شده در لیست، شما حتی نیاز به صرف هزینه چندانی نیز نخواهید داشت. پس چه خوب که تا اینجای کار، شما ورزشی کم هزینه و بسیار موثر را انتخاب کرده‌اید. نشانه‌های تاثیر دویدن را در جسم و روح خود، در مدت نه چندان طولانی، حتما حس خواهید کرد.

کفش مناسب برای دویدن

لازم به ذکر است که تنها نیاز اساسی یک دونده‌ی موفق و ماهر، برخورداری یک کفش ورزشی مناسب دویدن است. انتخاب و خرید یک کفش مناسب در نگهداری از سلامت پاها به شما کمک خواهد کرد. بهتر است با توجه به بودجه‌ای که در اختیار دارید کفش ورزشی را خریداری کنید که کاملا متناسب با پای شما باشد و علاوه بر ایجاد راحتی بیشتر، نه خیلی تنگ باشد و نه گشاد. اگر سطحی که بر روی آن می‌دوید، سطح سختی مانند آسفالت یا سیمان است، از لژ کفش انتخابی خود اطمینان حاصل کنید. هرچقدر لژ کفش شما قوی‌تر و ضخیم‌تر باشد، میزان فشار وارد شده به پاهایتان کمتر خواهد بود.

خرید جوراب مناسب دویدن

در نظر داشته باشید که دویدن بدون جوراب، بزرگترین ظلمی هست که شما به سلامت پا و کمر خود وارد خواهید کرد. در هنگام به پا داشتن کفش ورزشی و دویدن بدون جوراب، پای شما زودتر گرم شده و سیستم تعریق آن افزایش خواهد یافت. در واقع جوراب مناسب ورزش دویدن دارای لایه اضافی‌ست تا هم به خوبی از پای شما محافظت کند و هم بتواند رطوبت را جذب کرده و پای شما را خشک نگه دارد. در واقع این مهم سبب جلوگیری از احتمال لیز خوردن و لغزیدن شما در حین دویدن خواهد شد. هرچقدر هم جوراب انتخابی شما بتواند پاهایتان را گرم‌تر نگاه دارد، بهتر است.

انتخاب شلوارک ورزشی یا شلوار ورزشی مناسب دویدن

برای انتخاب بین دو گزینه شلوارک ورزشی یا شلوار ورزشی بهتر است که شرایط آب و هوایی را در نظر داشته باشید. البته نا گفته نماند که انواع لگ ورزشی نیز امروزه در بازار پوشاک ورزشی وجود دارد که می‌تواند بهترین گزینه برای ورزش دویدن باشد. مواد اولیه به کار رفته در تولید لگ و لگینگ ورزشی زنانه و مردانه موجب ایجاد قابلیت‌های تنفس‌پذیری و کشسانی مناسبی شده‌اند که به خوبی می‌توانند راحتی ورزشکار را در حین انجام هر گونه ورزشی چند برابر افزایش دهند..

لگ Xpedite
989,000 ریال

خرید تی شرت ورزشی یا گرمکن ورزشی مناسب برای دویدن

در انتخاب نوع پوشش بالاتنه خود، تنها راحتیتان را مد نظر قرار دهید. برای این منظور شما می‌توانید از پیراهن مخصوص دویدن یا هر نوع تیشرت ورزشی مردانه یا زنانه راحت دیگری استفاده کنید. یا اینکه امکان دارد در فصول سرد دلتان بخواهد به سراغ هودی و سویشرت ورزشی زنانه بروید. تنها این نکته را در نظر داشته باشید که در هنگام دویدن به صورت طبیعی بدن شما گرم‌تر خواهد شد. پس در انتخاب میزان ضخامت پوشش بالاتنه خود دقت کافی را به خرج دهید.

خودتان را برای دویدن در زمستان آماده کنید

بهتر است که بارش اندکی برف و باران مانع از دویدن شما نشود؛ پس فکر اینجای کار را نیز کرده و نسبت به خرید لباس مناسب دویدن در فصل پاییز و زمستان اقدام کنید. در این مورد لباس بالاتنه شما می‌تواند بلندتر باشد، ولی این به این منظور نیست که حتما ضخیم‌تر و گرم‌تر باشد.

امروزه در صنعت تولید لباس ورزشی، لباس‌هایی تولید شده‌اند که با بهره‌وری از فناوری و تکنولوژی حرارتی، و همچنین میزان قابل توجهی سبکی، توانسته‌اند خود را به عنوان لباس مناسب برای دویدن در فصل سرما معرفی کنند.

همچنین یکی از گزینه‌های مناسب برای دویدن در این فصل، به تن داشتن بادگیر مناسب است. بادگیر ورزشی مناسب دویدن با برخورداری از چند جیب می‌تواند لباسی مناسب حتی برای نگهداری از لوازم کوچک و ضروری مانند کلید یا تلفن همراه در هنگام دویدن باشد.

دستکش مناسب برای دویدن در فصل سرما

برخورداری از یک جفت دستکش مناسب برای دویدن در فصل سرما حتما به کمک شما خواهد آمد. در نظر داشته باشید که گرم نگاه داشتن دست‌هایتان در هنگام دویدن بسیار مهم است. برای این منظور حتی می‌توانید به سراغ دستکش‌هایی بروید که با بهره‌مندی از پد‌هایی در قسمت نوک انگشتان در مواقع استفاده ضروری از تلفن همراه نیز می‌توانند به کار شما بیایند.

خرید کلاه ورزشی مناسب دویدن

در اختیار داشتن یک کلاه ورزشی در هر فصلی یکی از ضروری‌ترین تجهیزات برای یک دونده ماهر است. در فصل پاییز و زمستان برخورداری از یک کلاه گرم مناسب بوده و در فصول گرم، انتخاب کلاهی که مانع از تابش مستقیم نور خورشید به چشم‌هایتان بشود، اهمیت ویژه‌ای دارد.

بسیاری از افراد به دلیل علاقه شخصی امکان دارد که کلکسیونی از کلاه‌های مختلف داشته باشند؛ ولی در واقع یک کلاه ساده هم کافی است. پس کلاهی انتخاب کنید که در هر فصلی بتواند بهترین کارایی را برای شما به ارمغان بیاورد.

کلاه تنیس سری ACE
ناموجود

اهمیت به همراه داشتن کرم ضد آفتاب در حین دویدن

در فصل گرما در حین دویدن شما پوشش کمی در اختیار دارید و همین امر احتمال آسیب رسیدن به پوستتان در هنگام تابش نور آفتاب را افزایش خواهد داد. در واقع هیچکس دوست ندارد که بعد از دویدن در یک روز دلنشین آفتابی، دچار آفتاب‌سوختگی بشود. برای همین بهتر است که حتما یک کرم ضد آفتاب به همراه داشته باشید تا بتوانید هر چند دقیقه آن را بر روی پوست خود مالیده و مانع از بروز چنین اتفاقی شوید. حتما کرم را در نواحی از بدن که مورد تابش نور مستقیم قرار می‌گیرند بمالید، به نحوی که بتوانید یک لایه محافظتی برای پوست خود ایجاد کنید. بهتر است برای این کار از برندهای معتبر، کرم ضد آفتاب خریداری کنید.

عینک آفتابی مناسب برای دویدن

در هنگام دویدن حتما نیاز است که هوشیار و متمرکز باشید، به همین منظور عدم برخورداری از عینک آفتابی مناسب در ابتدا باعث تابش مستقیم نور خورشید به چشم‌هایتان شده و این تابش موجب پلک زدن زیاد شما خواهد شد و در ادامه اگر عینک آفتابی مناسب نداشته باشید، امکان دارد که به دلیل وجود اشعه‌های مضر در نور خورشید، حتی سلامت چشم شما نیز به خطر بیافتد.

برای عینک آفتابی مناسب، پیشنهاد می‌کنیم که به سراغ عینک‌هایی بروید که برای ورزشکاران طراحی شده‌اند و علاوه بر پوشش مناسب برای چشم و اطراف آن، انعطاف بیشتری نیز خواهند داشت و اصلا در استفاده طولانی مدت شما را کلافه نخواهند کرد.

از خودتان در برابر باران در حین دویدن محافظت کنید

برای محافظت از بدن در حین دویدن به زیر باران، که اتفاقا بسیار لذت‌بخش خواهد بود، بهتر است که به سراغ بادگیرهایی بروید که هم سبک هستند و هم یک لایه محافظتی ضد آب دارند. این لایه علاوه بر خشک نگاه داشتن دیگر لباس‌ها و در نهایت بدن شما، دارای قابلیت تنفس‌پذیری نیز می‌باشند. این قابلیت موجب کاهش تعریق شما و کمک به میزان راحتیتان در حین دویدن خواهد شد.

درست است که دویدن نیاز به تجهیزات پیچیده‌ای ندارد، اما در واقع برخورداری از لباس مناسب دویدن، موجب افزایش بیشتر انرژی و روحیه مثبت شما خواهد شد.

 بهترین لباس ورزشی دویدن مناسب فصل سرد

به این دلیل که در فصول سرد روزها کوتاه‌تر و شب‌ها طولانی‌تر می‌شوند، بهتر است که حتما وسایل گرم و بازتابنده به تجهیزات و اکسسوری دویدن خود اضافه کنید. پیشنهاد ما برای شما لگ ورزشی، گرمکن ورزشی مناسب زمستان و استفاده از تجهیزاتی با قابلیت شب رنگ است تا در هنگام عبور وسیله نقلیه از کنارتان، بتواند با نشان دادن شما به راننده، به خوبی از بروز حادثه جلوگیری کند. همچنین برخورداری از فناوری ضد آب در پارچه لباس ورزشی مناسب دویدن در فصول سرد، امری بسیار مهم است که حتما باید در نظر داشته باشید.

البته اگر درفصل سرما نیاز دارید در خانه تمرین و حرکات ورزشی خود را انجام دهید دانستن لباس ورزشی برای ورزش در خانه بسیار به شما کمک می کند تا یک ست ورزشی مناسب منزل را تهیه کنید.

مچ بند ace
159,000 ریال

لباس مناسب ورزش دویدن برای فصول گرم

در فصل‌ گرم بهترین گزینه برای لباس ورزشی مناسب دویدن، لباس‌هایی هستند که به خوبی تعادل بدن شما را حفظ کنند و تا حد ممکن شما را خنک نگاه دارند. این مهم به جلوگیری از بروز بیماری‌های احتمالی به دلیل گرمی هوا در شما جلوگیری خواهد کرد. در واقع لباس انتخابی شما برای دویدن در فصل گرم تاثیر مستقیمی در میزان راحتی و ایمنی بدن شما خواهد داشت.

سخن پایانی

ورزش دویدن یکی از تفریحات و ورزش‌های لذت‌بخشی است که بسیاری از افراد جامعه آن را در روتین زندگی روزانه خود قرار داده‌اند. حتما بارها به چشم دویدن‌های انفرادی و یا جمعی را دیده‌ایم و بسیار هم برایمان تحسین‌ برانگیز بوده‌اند. جالبی این ورزش عدم نیاز آن به لباس و تجهیزات پیچیده است. از همین روی تنها نیاز است تا شما برای خرید لباس مناسب دویدن به چند نکته ساده توجه داشته باشید که مومنتوم در این مقاله تمامی آن‌ها را برایتان بازگو کرد. امیدواریم که با دقت در موارد گفته شده، بتوانید لذت این ورزش انرژی بخش را برای خود چند برابر کنید. ممنون که با ما همراه بودید.

بهترین لباس ورزشی صبحگاهی برای تناسب اندام
تمام مراحل بهداشت لباس ورزشی را اینجا بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن سبد خرید
بستن علاقه‌مندی
بستن
بستن
دسته بندی ها