نیم تنه و سوتین ورزشی چیست؟

تمام اقشار جامعه در هر سن و جنسیتی، نیاز به ورزش کردن داشته و بسیاری ورزش را به صورت روزانه در روتین زندگی خود قرار می‌دهند. از همین روی برخورداری از پوشاک مناسب در هنگام ورزش کردن به فراخور جنسیت، بسیار مهم و قابل توجه است. تفاوت‌هایی میان ساختار و چگونگی اندام آقایان و بانوان وجود دارد که باعث می‌شود، تنوع در نوع لباس ورزشی به وجود بیاید. از جمله مواردی که تنها برای آسودگی بیشتر بانوان در هنگام ورزش توسط برندهای معتبر تولید می‌شود، نیم تنه و سوتین ورزشی زنانه است. به صورت مختصر دلیل وجود این محصول را می‌توان اینگونه بیان کرد؛ سینه بانوان به عنوان یک عضو خاص و بدون هبچ عضله، در هنگام ورزش تحرکت زیادی داشته و این تحرکت امکان آسیب رسیدن به بافت سینه را به مرور زمان ایجاد خواهد کرد. به همین دلیل، برخورداری از یک نیم تنه و سوتین ورزشی مناسب، برای هر ورزشکار بانو، یک الزام به حساب می‌آید. مومنتوم در این مقاله قصد دارد تا مفصلا به این دسته از پوشاک ورزشی پرداخته و ویژگی‌ها و نوع عملکرد آن را برای شما عزیزان، شرح دهد. با ما همراه باشید.

سوتین ورزشی چیست و چه کاربردی دارد؟

سوتین ورزشی زنانه در واقع نوعی سینه بند است که به صورت اختصاصی برای خانم‌ها تولید می‌شود. در اکثر ورزش‌ها حتی پیاده‌روی نیاز به استفاده از این دسته از پوشاک، برای خانم‌ها وجود دارد. به دلیل حرکت زیاد سینه  بانوان در هنگام ورزش، امکان آسیب رسیدن به بافت و فرم آن‌ها وجود داشته و از همین روی انواع مختلفی از سوتین ورزشی توسط برندهای بزرگ تولید و به بازار عرضه شده است تا با استفاده از آن‌ها، بتوانیم در بروز چنین مشکلی، جلوگیری کنیم.

طبق تحقیقات انجام شده در زمان ورزش کردن، امکان دارد که سینه بانوان در حدود 14 سانتی‌متر به طرفین کشیده شود. به دلیل بافت چربی، این حرکت موجب ایجاد آسیب یا پارگی خواهد شد. برای حل این مشکل است که انواع نیم تنه و سوتین ورزشی به وجود آمد. اما شما نمی‌توانید در هنگام ورزش از سوتین‌های معمولی استفاده کنید، چرا که برای آزادی عمل و راحتی در انجام حرکات شما، اختلال ایجاد خواهند کرد. به همین دلیل در ادامه در مورد انواع نیم تنه و سوتین ورزشی که می‌توانید نسبت به نوع ورزش خود مورد استفاده قرار دهید، با شما صحبت خواهیم کرد.

انواع نیم تنه ورزشی کدام‌اند؟

نیم تنه ورزشی نیز در واقع یکی از انواع سوتین ورزشی به حساب می‌آید. بسیاری از بانوان استفاده از نیم تنه ورزشی زنانه را به استفاده از سوتین ورزشی ترجیح می‌دهند. اما نیم تنه ورزشی نیز، خود دارای انواعی‌ست، که به شرح زیر می‌باشند:

 • نیم تنه فانتری: از این دسته برای روزمره نیز می‌توانید استفاده کنید، با این تفاوت که نوع پارچه و دوخت به کار رفته در آن‌ها کمی متفاوت‌تر و زیباتر از بقیه است. نوع حمایت سینه‌ها در نیم تنه فانتری به خوبی نیم تنه‌های ورزشی بوده و به راحتی می‌‌توانند آزادی عمل در حین ورزش را برای شما به همراه داشته باشند؛
 • نیم تنه ورزشی زیپ‌دار: یکی از انواع محبوب در میان نیم تنه ورزشی، نیم تنه زیپ دار است. این دسته، در قسمت جلویی خود دارای زیپ هستند که استفاده را برای ورزشکاران، آسوده‌تر کرده است. در هنگان خرید نیم تنه ورزشی زیپ دار حتما به جنس و دوخت آن توجه داشته باشید؛
 • نیم تنه دخترانه: این دسته را می‌توان شبیه به نوعی لباس زیر برای دختران نوجوانی که تازه به بلوغ رسیده‌اند در نظر گرفت. نرمی و راحتی از جمله مهمترین ویژگی‌های این دسته از نیم تنه‌های ورزشی به حساب می‌آیند.

همنطور که خواندید، انواع نیم تنه ورزشی موجب شده است تا شما به راحتی بتوانید با توجه به سن و سلیقه شخصی، تنها با در نظر گرفت ویژگی‌هایی مانند جنس و کیفیت دوخت، هر کدام را که مناسب‌تر است خریداری کرده و مورد استفاده قرار دهید. ورزشکاران حرفه ای همیشه به دنبال بهترین نیم تنه ورزشی در سال  می باشند و چون به زیبایی و روحیه ی خود در ورزش بسیار اهمیت می دهند این امر برای آن ها ضروری است.

موارد مهمی که در خرید نیم تنه ورزشی باید در نظر داشته باشید

بهتر است که حتما به هنگام خرید، در همان ابتدا مواردی را مد نظر داشته باشید تا در ادامه و کوتاه مدت نیاز به صرف هزینه اضافه و دوباره نداشته باشید. اما این موارد شامل نکات زیر می‌باشند:

 • به کیفیت و جنس دقت کرده و بهتر است که جنس‌های لطیف‌تر را خریداری کنید؛
 • توجه به سایز نیم تنه ورزشی بسیار مهم است و هرگر نیم تنه تنگ یا گشاد نخرید؛
 • بهتر است که حتما قبل از استفاده، یکبار آن را بشوئید؛
 • توجه داشته باشید که حتما خرید از یک برند معتبر، بر میزان اطمینان خاطر شما خواهد افزود.

با در نظر گرفتن موارد ذکر شده، حتما از خریدی که انجام می‌دهید راضی بوده و به راحتی تاثیر آن بر بهبود کیفیت ورزش خود را شاهد خواهید بود.

مهمترین ویژگی‌های سوتین ورزشی زنانه چیست؟

برای بهبود کیفیت عملکرد جذب و تبخیر عرق بدن، در تولید اکثر سوتین های ورزشی زنانه از میکروفیبرهای طبیعی استفاده می‌شود. این مواد موجب شده تا بدن شما در حین ورزش خشک مانده و دیگر لیز و لغزنده نباشد. برای بهبود وضعیت گردش هوا، در سوتین ورزشی زنانه از ساختار مشبک یا برش‌هایی خاص استفاده می‌کنند که این قابلیت را چند برابر خواهد کرد.

با اینکه عموم سوتین های ورزشی مانند سوتین معمولی در قسمت زیرین خود برای نگهداری بهتر از سینه‌ها دارای سیم هستند، اما اگر ورزش شما، ورزشی سبک است که نیاز به این امکان ندارید، می‌توانید به سراغ انواعی بروید، که از این سیم در تولید آن‌ها استفاده نشده است.

برخی از سوتین ورزشی نیز وجود دارد که از نوع پیراهن کش می‌باشند، که عموما برای کسانی که سینه‌های بزرگی دارند مناسب هستند. اما بانوانی که سینه‌های کوچکی دارند، به راحتی می‌توانند از تمام انواع سوتین ورزشی زنانه برای هر گونه فعالیت سنگین یا سبک استفاده کنند.

نیم تنه Training Plus Size
789,000 ریال

مزایای استفاده از نیم تنه و سوتین ورزشی زنانه

برای کمک بهتر به کسانی که به دنبال خرید بهترین نیم تنه و سوتین ورزشی زنانه هستند، بهتر است تا مزایای استفاده از این دسته از پوشاک را شرح دهیم.

 • کاهش حرکت سینه‌ها در هنگام انجام حرکات ورزشی و در نهایت جلوگیری از آسیب رسیدن به بافت آن‌ها؛
 • به دلیل محکم‌تر نگه داشتن سینه‌ها نسبت به نیم‌ تنه‌های معمولی، به بهبود وضعیت بدن شما کمک خواهند کرد؛

برخورداری از این ویژگی‌ها است که طی سال‌های اخیر استفاده از نیم‌ تنه های ورزشی زنانه، در میان بانوان ورزشکار بیش از پیش حائز اهمیت شده است. شما نیز به عنوان یک ورزشکار حرفه‌ای یا مبتدی حتما باید در فکر خرید بهترین نیم تنه ورزشی زنانه باشید تا بتوانید شرایط  و روند ورزشی خود را بهبود ببخشید.

تاپ سری ACE
895,000 ریال

معایب استفاده از نیم تنه ورزشی زنانه

قطعا هر کالایی در کنار مزایایی که به ما ارائه می‌دهد، دارای معایبی نیز هست که نیم تنه ورزشی زنانه نیز از این قبیل، مستثنا نمی‌باشد. اما معایب استفاده از نیم تنه ورزشی زنانه را می‌توان در موارد زیر دید:

 • اگر سایز مناسبی انتخاب نکنید، به علت فشرده کردن بافت سینه، امکان بروز ناراحتی و آسیب‌هایی را به همراه خواهد داشت؛
 • انتخاب مدل نادرست دامنه حرکتی شما را محدود کرده و تنفس را دچار ایراد خواهد کرد.

در کنار توجه به تمام مزایا و معایب بیان شده، بهتر است که در هنگام خرید حتما به جزئیاتی مانند رنگ، طرح، جنس و میزان قابلیت تنفس‌پذیری نیم تنه ورزشی نیز توجه داشته باشید.

نیم تنه سری URBAN
749,000 ریال

سخن پایانی

در واقع برای بیان بهتر این که بگوییم نیم تنه و سوتین ورزشی چیست، بهتر بود تا ویژگی‌ها، مزایا و معایب آن را مورد بررسی قرار دهیم. از همین روی تمامی نکات ذکر شده در خرید نیم تنه و سوتین ورزشی دارای اهمیت هستند. با توجه به این نکات است که می‌توانید هم یکی از مهمترین نیازهای ورزشی خود را تامین کنید و هم بر کیفیت استایل ورزشی خود بیافزایید. بنا به این دلایل، برند مومنتوم نیز همواره سعی داشته تا نیم تنه و سوتین ورزشی زنانه را در بهترین و بالاترین سطح کیفی تولید کرده و با در نظر گرفتن سلایق و نیاز مشتریان، بخش عمده‌ای از بازار سوتین و نیم تنه ورزشی را در اختیار بگیرد.

توجه به جنس، دوام، ماندگاری و کیفیت، آن هم طبق استانداردهای جهانی از بزرگ‌ترین اهداف ما در تولید این کالای پرکاربرد ورزشی هستند. امیدواریم که با بیان مطالب فوق توانسته باشیم تاثیر مثبتی در خرید بهترین نیم تنه و سوتین ورزشی زنانه ایجاد کرده باشیم. ممنون که با ما همراه بودید.

بهترین نیم تنه ورزشی زنانه 2024
بهترین لباس ورزشی مناسب زومبا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن سبد خرید
بستن علاقه‌مندی
بستن
بستن
دسته بندی ها